Lietuva lankytinų vietų sąrašu nesiskundžia, o klimatas nei labai atšiaurus, nei baisiai karštas, betgi taip norisi akis paganyti į kažką neįprasto, žiemą pasilepinti kaitriais saulės spinduliais ar pajusti svečios šalies tradicinės virtuvės aromatą… Nauji potyriai tvirtina šeimos tarpusavio ryšį, bet tam, kad išsvajota kelionė neapkarstų, primename apie kelis dalykus, kuriuos verta įsidėmėti planuojant kelionę į užsienį:

1. Patikrinkite pasų galiojimo laiką. Pasas turi galioti 3-6 mėnesius (priklausomai nuo šalies, į kurią vykstate) iki grįžimo datos.

2. Nufotografuokite svarbiausius dokumentus ir nusiųskite sau el. paštu (vizas, pasus, draudimo korteles ir t. t.). Jei pamestumėte šiuos dokumentus, jų turimos kopijos Jums gali sutaupyti daugybę laiko.

3. Išvykstant iš Euro zonos reikėtų žinoti, kad dauguma bankų taiko papildomus mokesčius už valiutos keitimą (ir atsiskaitant kortele, ir išgryninat bankomate). Mokant kortele šis mokestis siekia apie 2,45%.

4. Turėkite daugiau nei vieną mokėjimo kortelę. Mokėjimų kortelės užsienyje veikia skirtingai. Tad geriau būti pasiruošusiam – jei nepavyksta atsiskaityti viena kortele, lieka galimybė tai padaryti kita.

5. Rankiniame bagaže pasiruošti būtiniausių daiktų, tiek, kad užtektų 1-2 dienom (komplektas drabužėlių, apatinių, higienos priemonės, būtiniausia kosmetika). Pasimesti bagažas gali bet kada ir nuo to apsisaugoti labai sunku, tad bent jau bukite pasiruošę.

6. Ruošiantis aprangą kelionei, nepamirškite pagalvot apie oro uosto apsaugą. Venkite diržų, avalynės su metalinėm detalėm, papuošalų. Tiek jums, tiek ir oro uosto darbuotojams tai sukels papildomų nepatogumų.

7. Daiktus, kurie bus naudojami visos šeimos, turėtų pakuoti vienas žmogus. Nes jei, pavyzdžiui, trys šeimos nariai imsis šio darbo, galų gale kažko nepaimsite, o kažko turėsite per daug.

8. Kelionėje planuokite dieną. Planas palengvina kelionę, ypač su vaikais.

9. Prieš vykstant aplankyti kokį objektą, patikrinkite jo oficialų internetinį puslapį. Tai svarbu ne tik tam, kad sužinotumėte darbo ir pietų pertraukos laiką, bet ir apsisaugotumėte nuo galimų nepatogumų, jei paaiškėtų, kad šis objektas šiuo metu uždarytas renovacijai, valymui ar pan.

 

Kelionėje nuveikti per daug yra geriau, nei nuveikti per mažai. Lengvas nuovargis kur kas malonesnis, nei didelis nuobodulys!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *