Ne, nesiūlysiu vietoje viešbučio rinktis apartamentus su virtuve ir maistą gamintis patiems. Jūs žinote geriau, kokios kelionės norite, ir ar maistą gaminsite patys, ar eisite į restoranus. Tačiau į šiuos kelis punktus vertėtų atkreipti dėmesį, kad už reikiamą paslaugą netektų pakloti gerokai didesnės sumos, nei tikėjotės.

1. Atsižvelkite į sezoniškumą. Populiariausiuose Europos kurortuose  sezono įkarštis -nuo gegužės iki spalio mėnesio. Keliaujant pietų kryptimi šiais mėnesiais vargina karščiai. Tad planuokite kelionę prieš sezono pradžią ar pačioje pradžioje, sezono pabaigoje ar jau jam pasibaigus. Ir skrydžiai, ir apgyvendinimas, ir maitinimo paslaugos sezonui neįsibėgėjus kainuoja kartais net ir kelis kartus mažiau.

2. Kelionę pirkite iš anksto. Tik prasidėjus ateinančio sezono kelionių pardavimams kainos būna mažiausios. Pigiausi variantai greitai išperkami, o likusių pasiūlymų kainos ūgtelėjusios net kelis kartus. Lygiai taip pat perkant skrydį ir viešbutį atskirai – kuo arčiau kelionės data, tuo mažesnė tikimybė gauti pigų skrydį. O užsakant viešbučius iš anksto, dažniausiai taikomos ankstyvos rezervacijos (early booking) nuolaida.

3. Daiktus pakuokite protingai. Juk dažniausiai dalis paimtų daiktų ir lieka nepanaudoti. Gal jums užtektų ir rankinio bagažo? Jei ne, tai bent neviršykite leistinų kilogramų skaičiaus, nes bet koks viršsvoris nemažai kainuoja.

4. Planuokite kelionę:

   Jei planuojate nuomotis automobilį, tai padarykite iš anksto, turėsite laiko palyginti kainas ir sąlygas, siūlomas įvairių kompanijų, išsirinkite sau tinkamiausią variantą.

   Prieš skrydį pasidomėkite, kokie galimi variantai nuvykti iš oro uosto į viešbutį. Jei susisiekimas paprastas ir atstumas nedidelis, gal vertėtų pasinaudoti visuomeninių transportu?

5. Pasidomėkite, kokie orai numatomi jūsų kelionės datomis. Jei galimas lietus, įsimeskite į lagaminą lietaus rūbų, skėtį. Saulėta? Nepamirškite nuo salės akinių, kepuraitės, pripučiamo rato, smėlio žaislų ir kitų jums reikalingų daiktų. Kai nesam pasiruošę, tuomet tenka papildomai išlaidauti daiktams, kurie liko namuose.

6. Į kelionę įsidėkite užkandžių. Alkaniems žmonėms kyla noras pirkti maistą lėktuve, kurio kaina 2-4 kartus didesnė, nei žemėje. O gėrimais siūlau pasirūpinti iš anksto duty free parduotuvėse.

7. Atostogų metu noras išlaidauti padidėja. Tad prieš pirkdami užduokite sau klausimą: „Kur šis daiktas atsidurs grįžus namo?“ Gal atsakymas: „Šiukšliadėžėje“?

8. Perkant suvenyrus ir lauktuves taip pat galima sutaupyti. Didesniuose prekybos centruose ar parduotuvėlėse už miesto kainos būna mažesnės, nei kioskeliuose prie lankomų objektų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *