Kalėdos jau čia pat, bet dar tikrai spėsite susiplanuoti šventes užsienyje, ypač jei kalbame apie Europos ribas. Štai 7 vietos, kurios kalėdiniu laikotarpiu atrodo kaip tikrų tikriausios pasakos!

1. Viena, Austrija

Šis šventinis sezonas Austrijos sostinėje magiškas. Visą gruodį Vienos aikštes puošia didžiulės apšviestos eglutės, blizgūs kalėdinio turgaus prekystaliai, pripildyti glintveino (Glühwein) , rankdarbių ir skrudintų kaštainių.

2.  Strasbūras, Prancūzija

Šis Elzaso miestas Kalėdų sostine vadinamas ne šiaip sau. Strasbūre vyko pirmasis Kalėdinis turgus – ši tradicija prasidėjo 1570 m. katedros aikštėje. Dabar kasmet ši vieta atgyja – pasakojamos istorijos, giedamos giesmės, atliekami pasirodymai, daugiau nei 300 prekystalių užburia miestą šviesa, cinamono ir kitų prieskonių kvapais ir puikia nuotaika.

3. Reikjavikas, Islandija

Kuo arčiau Poliarinio rato, tuo labiau jaučiasi Kalėdų dvasia. Ir nesvarbu, kad saulė tokiu metų laiku šviečia vos kelias valandas per parą – gruodį Reikjavike šviesu, smagu ir jauku. Pagal islandų legendą, čia nebūna Kalėdų Senelio, bet yra trylika Kalėdų brolių, kurie žygiuoja miesto gatvėmis parado metu.

4. Kelnas, Vokietija

Šis viduramžius menantis miestas tiesiog atgyja per šventes. Kalėdinis turgus, vykstantis šalia Kelno katedros yra pats didžiausias ir labai įspūdingas – jame gausu šviesų, gyvos muzikos, yra čiuožykla. Po miestą pabirę daug mažesnių, ramesnių turgelių, kuriuose mediniuose namukuose įsikūrę prekeiviai siūlo tradicinius bavarietiškus patiekalus, papuošalus ir žinoma, Kalėdinį vyną.

5. Kopenhaga, Danija

Gruodis Kopenhagoje kupinas senų tradicijų, skanaus maisto ir sniegu padengtų Kalėdų eglučių. Miestas nepaprastai gražus sutemus, kai kalėdinėmis lemputėmis apšieviečiamos akmenimis grįstos gatvės. Senajame mieste uoste, Nyhavm, kur mediniai laivai stūkso užšalusiuose kanaluose, gausis puikios nuotraukos. Taip pat būtina apsilankyti 150 metų senimo Tivoli atrakcionų parke.

6. Krokuva, Lenkija

Krokuva, matyt gražiausias miestas Lenkijos miestas. Gruodį čia vyksta kalėdinė mugė senamiestyje ir kita, maženė, šalia “Galeria Krakowska” prekybos centro. Galite paragauti tradicinių skanėstų – biges, golabki, pierogi, išgerti Grzaniec Galicyjski – lenkų tradicinio vyno su prieskoniais.

Lyginant su kitomis populiariausiomis kryptimis, kaip Paryžius, Londonas, Berlynas, Krokuvoje ne tiek daug žmonių ir kainos čia daug žemesnės.

7. Rovaniemis, Suomija

Jokia vieta, taip puikiai neperteiks Kalėdinės nuotaikos, kaip Rovaniemis  – oficiali Kalėdų Senelio gyvenvietė. Čia galima pasivažinėti šiaurės elnių arba šunų tempiamomis rogėmis, pasigrožėti tiesiog kerinčia Arkties gamta, aplankyti Kalėdų Senelio buveinę, stebėti Šiaurės Pašvaistes… Veiklos pakaks ir aktyviam Kalėdų mylėtojui, ir svajojančiam romantikui.

 

Nesvarbu, kokį pasaulio kraštą pasirinksite, daugelyje jų Kalėdų laikotarpis vienaip ar kitaip švenčiamas. Galite rinktis, ar norite tradicinių švenčių, įprastų mūsų akims, ar su egzotišku prieskoniu. Bet, matyt, visur šios šventės esmė ta pati – pabūti su mylimais žmonėmis, apsikeisti ne tik dovanomis, bet ir šiluma, artumu ir gerais prisiminimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *