Kipras
yra trečia pagal dydį Viduržemio jūros sala (po Sicilijos ir Sardinijos). Bendra jo teritorija 9 251 km². Aukščiausia salos vieta – Olimpo kalnas, siekiantis beveik 2 kilometrų aukštį. Čia yra visko, ko reikia puikioms šeimos atostogoms: paplūdimiai, pilys, senoviniai statiniai, puikus klimatas, kokybiškas maistas. Ir dar puikios pramogos: vandens sportas, muziejai, pramogų parkai, mini klubai, baseinai, žaidimo aikštelės, programos pritaikytos vaikams ir daugybė kitų!

Kipro gamta

Nuo šiltų salos krantų iki nepaliestų ir atšiaurių Troodos kalnų čia pilna visko: smėlėtų paplūdimių, uolėtų ir stačių krantų, skardžių, kanjonų, upių, kalnų, lygumų, pievų, miškų ir dar kitokių įspūdingų gamtos peizažų. Per Kiprą nusitiesia sezoninės paukščių migracijos maršrutai, todėl sala yra ornitologų rojus. Sūriajame ežere netoli Larnakos galima pasigrožėti rožiniais flamingais, kurie kasmet atskrenda iš Kaspijos jūros.

Paplūdimiai saloje nemokami, tik už gultus ir skėčius gali tekt sumokėti kelis eurus. Daugumoje paplūdimių prie kranto sekli jūra, vanduo skaidrus, dugnas – šviesus. Tiesa, čia nerasite smėlio kaip Palangoje. Didžiąją salos dalį sudaro akmenys ir uolos. Kipre kai kurie paplūdimiai yra apdovanoti už vandens kokybę, saugą, ekologines iniciatyvas ir bendrą paplūdimių švarą. Kipras gali didžiuotis gavęs 57 „Mėlynosios vėliavos“ ekologinius apdovanojimus.

 

Vandens pramogų parkai

Čia jie net 3!

Water would Ayia Napa – didžiausias teminis parkas Europoje. Šios vietos interjeras nukelia į Graikiją – daug kolonų, senieji laivai, klasikinės statulos. Pramogų čia ras ir ekstremalių pojūčių mėgėjai, ir mažieji keliautojai.

Fasouri Watermania – Limasolis 100 000 kv. m., kuriuose apstų linksmybių. Adrenalino mėgėjai neturėtų praleisti progos išbandyti kamikadzės vandens čiuožyklos ir „juodosios skylės“. O jei nemėgstate greičio, galėsite pasirinkti ramų pasiplaukiojimą dirbtine upe turistiniais laiveliais.

Afroditės vandens parkas (jį kasmet aplanko apie 100 000 lankytojų). Šiame parke yra daugybė atrakcionų, kurie stebina ne tik vaikus, bet ir suaugusius.

Parkai dirba gegužės – spalio mėnesiais.

 

Zoologijos sodai

Didesnis Pafoso zoologijos sodas buvo pirmasis įsteigtas ir didžiausias zoologijos sodas Kipre. Jis įsikūręs vaizdingoje vietoje, natūralioje aplinkoje. Jo dydis daugiau nei 100 000 kv. m.,! Tai yra turistų pamėgta vieta. Parkas ypač garsėja didele papūgų ir gyvačių įvairove, jame galima pamatyti žirafas, kengūras, krokodilus, tigrus, itin retus baltuosius liūtus ir kitus gyvūnus. Pafoso zoologijos parke esančiame amfiteatre organizuojami papūgų ir pelėdų pasirodymai.

Mažesnis ir pigesnis yra Nikosijoje. Šiame zoologijos parke yra puiki retų paukščių kolekcija, galima pamatyti kengūrų, lamų, elnių, ponių ir kitų gyvūnų. Vaikams Nikosijos zoologijos parke įrengta žaidimų aikštelė.

 

Vandenyno akvariumas –  Protaras (Ocean Aquarium)
Protaro akvariumas – vienintelis salos akvariumas, pasižymintis įspūdinga vandens gyvūnų ir augalų įvairove. Atlanto vandenyno koraliniai rifai, daugiau nei 400 skirtingų jūros gyvūnų rūšių. Akvariume taip pat įkurtas sodas, kuriame galima sutikti pingvinų, pamatyti krokodilų, vėžlių.

 

Kupranugarių parkas – Mezotos

Kupranugarių parkas įsikūręs patogioje vietoje, tik 15 minučių nuo Larnakos oro uosto. Šiame parke yra vaikų žaidimų aikštelės, atrakcionai, kavinės, baseinas ir dar daugybė kitų pramogų. Čia gyvena ir kiti gyvūnai: stručiai, ožkos, elniai, poniai, lamos, vėžliukai, žuvys, daugybė paukščių. O norintys gali pajodinėti kupranugariu. Įėjimo bilietas suaugusiam – 4 Eur., vaikui – 3 Eur.

 

Extreme parkas – Nikosia

Extreme Parkas, yra Nikosia miestelyje, tai yra diiidelė žaidimų aikštelė vaikams nuo 1 iki 13 metų! Čia rasite batutus, laipynes, pripučiamas pilis ir daugybę kitų linksmybių. Vyksta vaikams skirti renginiai. Parkas užtikrina, kad visos erdvės yra saugios, tad kol vaikai šėlsta, tėveliai gali prisėsti vienoje iš čia esančių kavinių Parkas dirba iki spalio mėnesio. Pirmadieniais – uždarytas.

 

Dinozaurų muziejus – Nikosia

Kiekvieno dinozaurų mylėtojo svajonė.  Pagrindiniai muziejaus eksponatai – fosilijos, meteoritai ir, žinoma, dinozaurų kaulai.

 

Riverlando Ekologiška ferma – Kampia  (Riverland Dairy Bio Farm)

Vos 20 minučių nuo Nikosijos, yra ypatinga prieglauda. Čia gyvūnai yra laimingi, gerai prižiūrimi, ganosi pievose, sportuoja, ėda šviežią žolę ir yra maitinami ekologiškais pašarais.

Lankytojai gali ne tik pamatyti, kaip veikia ferma, bet ir pasimėgauti gardžiais ekologiškais pusryčiais. Ši vieta labai populiari, todėl laiką reikėtų registruoti iš anksto, kad patektumėte į laukiančiųjų sąrašą.

 

 

Kada? Sezonas čia prasideda balandį ir trukna iki spalio, kartais iki lapkričio. Liepą, rugpjūtį, rugsėjį vidutinė oro temperatūra dažnai viršija 30°C. Keliauti su vaikais palankiausia būtų spalio ir lapkričio mėnesiais. Nebe taip karštą, tačiau jūra dar šilta ir tinkama maudytis.

 

Naudinga informacija:

Vaikiškų vežimėlių, lovyčių, maitinimo kėdužių ir kito vaikiško inventoriaus nuoma:

www.cypri-tots.com/

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *