Naujai iškeptiems tėveliams pirmieji kartai su vaiku tampa tikrais iššūkiais – vieni bijo netikėtumų, kitus netikėtumai užklumpa nepasiruošusius… Et, kam nebūna! Baimę ar bent jaudulį kelia net pirmas apsilankymas parduotuvėje su atžala, o čia – bam! -atostogos? Su vaiku? O taip! Nesijaudinkit, čia mes jums ir padėsim.

Reikiamų daiktų sąrašas

Nepatingėkite, ir susidarykite tokį. Geriausia bent kelios dienos prieš kelionę, kad galėtumėte jį papildyti. Kitą dieną po sudarymo, atidžiai sekite savo kasdienę veiklą, kokius daiktus naudojate, galvokite, kuriuos iš jų reikia imti į kelionę, kurių ne, kuriuos galėsite nusipirkti atvykę (pvz. sauskelnes), ir pildykite sąrašą.

Kelionės planas

Gali praversti. Nebūtina susiplanuoti viską minučių tikslumu, bet turėkite galvoje, kad keliaujant su vaikais, ypač kūdikiais, reikalingos pertraukos, kad alkani jie bus pikti, zyziantys ir ves jus iš proto. Verta pasižvalgyti kids-friendly maitinimo įstaigų savo maršrute. Atsižvelkite į esminius vaikų poreikius ir kelionė bus malonesnė visai šeimai.

Pagalvokite, kuo užimsite vaiką, jeigu keliaudamas jis nemiegos. Dainuosite? Seksite pasakas? Duosite knygutę su lipdukais?

Aplinka

Rinkdamiesi vietą apsistojimui, įžvelkite interjero pliusus ir minusus (stikliniai stalai, statūs laiptai tikrai nebus pliusas keliaujant su mažiais).

Pasistenkite sukurti aplinką, kuo panašesnę į namus – vaikui bus lengviau nurimti, užmigti. Turėkite vieną kitą mylimą žaislą, mėgstamą patalynės komplektą ar vaikui svarbų savo namų atributą.

Dar keli patarimai

Jei artėjant atostogų pradžios datai jaučiate nemalonų maudimą pilvo srityje, padarykite kelias bandomąsias keliones – savaitgalį praleiskite pas savo tėvus ar kaime, pažiūrėkite, kaip vaikas jaučiasi neįprastoje aplinkoje, kokie daiktai praverčia kelionėje.

Šaunu, jeigu turite nusistovėjusį paros rėžimą, tačiau nenustebkite, jeigu išvykoje jis kardinaliai pasikeis.

Jeigu vaikas turi mylimuką – nepamirškite jo!

Nors atostogos su vaiku dažnai primena ne atostogas ,o teambuilding’ą, pasimėgaukite su šeima praleistu laiku ir įvertinti šią patirtį.  Gali būti sunku, gali būti, kad po atostogų jausitės pavargę labiau, nei po savaitės darbo, bet jei kils klausimas, ar verta, vienareikšmiškai – verta!

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *