Susiruošus su vaiku į pirmąją kelionę lėktuvu, kyla daug klausimų. Ar priklauso vaikui bagažas? Kaip gabenti vaikišką inventorių (autokėdute, vežimėlį  ar lovytę)? Visą tai reikėtų sužinoti ir apgalvoti, dar prieš pradedant pakuoti lagaminus, kad netektų susidurti su nepatogumais ar nenumatytom išlaidom.

1. Dokumentai

Nesvarbu, ar keliaujate su kūdikiu, ar su ūgtelėjusiu vaiku, dokumentai būtini  tokie patys, kaip ir suaugusiems. Priklausomai nuo kelionės krypties, jei vykstate į EU šalis, pakaks tapatybės kortelės, jei už EU ribų, tuomet, reikalingas pasas. Jeigu vaikas skrenda su vienu iš tėvų, pavyzdžiui, tik su mama, tėčio sutikimo nereikia.

2. Skrydžių kainos

Beveik visos avialinijos kūdikių ir mažamečių vaikų skrydžių bilietams taiko nuolaidas.

Skrendant su kūdikiu  (vaiku iki 2m.) ir neperkant papildomos vietos lėktuve, reiškia, kad skrydžio metu vaiko vieta ant vieno iš tėvų kelių.

Kaina priklauso nuo oro linijų:

   Gali būti bilietas nemokamas, o taikomi tik oro uosto mokesčiai.

   Taikoma  70-90% nuolaida nuo bilieto kainos (išskyrus oro uosto mokesčius ir papildomas rinkliavas)

   “Ryanair” – fiksuotą kaina 20 Eur; priklauso vienas vaikiško inventoriaus vienetas (jei planuojate imti 2 vaikiško inventoriaus vienetus (pavyzdžiui vežimėlį  ir autokėdutę) antras vienetas kainuos 10 Eur užsakant iš anksto).

   “Wizzair” – fiksuotas mokestis 27 Eur; nemokamai galima gabenti sulankstomą vaikišką vežimėlį arba mažą lovytę. Keliaujantiems  su kūdikiu priklauso papildomas salono krepšys (40x30x18) ir pirmenybinis įlaipinimas.

Skrendant su vaiku, kuriam daugiau nei 2m. paprastai kainos tokios pačios, kaip ir suaugusiems.

3. Vežimėlio gabenimas

Dažniausiai vežimėlio nemokamas gabenimas priklauso ne tik kūdikiams, bet ir vaikams iki 5metų. Visuomet patartina vežtis  kuo mažesnį , sulankstomą, skėtuko tipo. Oro linijos pageidauja vežimėlį  užregistruoti kaip ir registruotą bagažą, dažniausiai yra galimybė ji priduoti į bagažo skyrių.

Daugelis avialinijų leidžia jį palikti prie pat trapo prieš lipant į lėktuvą, važiuojate vežimėliu iki pat lėktuvo, jį sulankstote ir paliekate prie trapo. Išlipus iš lėktuvo vežimėlius  iškrauna kartu su lagaminais ant bagažo išdavimo takų arba šalia jų. Konkrečių taisyklių reikėtų teirautis kiekvieno skrydį vykdančio oro vežėjo.

4. Maistas lėktuve

Bendrosios civilinės aviacijos taisyklės leidžia kūdikių maistą vežtis rankiniame bagaže – ši taisyklė galioja visame pasaulyje ir leidžia tėvams, keliaujantiems su vaikais iki 4 metų, pasiimti į saloną skysčių tiek, kiek gali prireikti skrydžio metu.

“Ryanair” šiuo klausimu skelbia: “ Jeigu keliaujate su kūdikiu, galite vežtis tiek kūdikiams skirto pieno, pieno miltelių, sterilizuoto vandens ir kūdikių maisto, kiek jo gali reikėti kelionės metu, net jeigu viršytumėte įprastą skysčiams nustatytą normą. Šių produktų nereikia sudėti į permatomą maišelį, tačiau turite būti pasiruošę oro uoste pateikti juos patikrinimui.“

5. Bagažas

Skrendant su pigiomis avialinijomis vaikams iki dviejų metų nepriklauso nei rankinis, nei registruotas bagažas (tik jau minėtas “Wizzair” salono krepšys (40x30x18)). Keliaujant su kitomis oro linijomis gali būti taikomos kitokios bagažo sąlygos: kai kurios oro bendrovės leidžia nemokamai gabenti registruotą bagažą iki 10 kg. Siūlome  prieš skrydį visada perskaitykite taisykles.

Dar būnant namuose reikėtų susipažinti su konkrečių oro linijų taisyklėmis ir siūlomomis paslaugomis bei jų įkainiais. Paprastai informaciją apie vaikų vežimąsi ir kitus svarbius dalykus galima rasti oro linijų internetinėse svetainėse. Šią informaciją vertėtų peržiūrėti ir skrendant nebepirmą kartą, kadangi kiekviena oro linijų bendrovė gali nusistatyti skirtingus reikalavimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *