Šeimos kelionės – tai patirtis, kuri turi neįtikėtinai  svarbią reikšmę mūsų vaikų raidai ir ugdymui. Žemiau pateikiame 5 svarbiausias priežastis keliauti su vaikais.

1. Keliavimas – tai edukacija

Tai istorija – muziejų ir istorinių paminklų, įvykių vietų lankymas.

Matematika – kilometrų, laiko, atstumo  skaičiavimas.

Geografija ir pasaulio pažinimas – šalių, žemynų, miestų, jūrų pažinimas.

Užsienio kalbų praktika.

2. Keliavimas ugdo kūrybinius   gebėjimus

Kūrybingumas formuojasi užklupus netikėtomis ir įkvepiančiomis patirtimis. Kur dar, jei ne kelionėje rasime visą  glėbį netikėtumų ir pilną lagaminą patirties ir įkvėpimo?

3. Keliavimas – tolerancijos mokykla

Ar žmogus tamsiaodis, ar mažo ūgio, gal siauromis akimis? O gal gyvena kaime? Nebaigė mokyklos? Kad ir koks jis skirtingas būtų, jis unikalus, kaip ir mes!

Vaikai mokosi pastebėti tautų skirtumus.

Pamato, kokios skirtingos gali būti kultūros ir kokie skirtingi gyvenimo būdai. Mokosi būti tolerantiški.

4. Keliavimas – galimybė atrasti save

Kartais atrasti save ir išsiaiškinti, kas jūs ištiktųjų  esate, yra labai sunku. Kelionės mums ir vaikams suteikia daug galimybių pažinti save skirtingose situacijose, kurių nenutinka kasdieninėje  rutinoje. Keliaudami mes ištrunkame  iš komforto  zonos. Pamatome, kokie skirtingi žmonių gyvenimai yra skirtingose ​​šalyse. Galiausiai suprantame, ko gi iš tikrųjų norime, pradedame labiau pasitikėti savimi ir savo sugebėjimais.

5. Keliavimas ugdo  savarankiškumą

Keliaudami mes paliekame saugius, komfortiškus namus dėl naujų potyrių ir įspūdžių. Susiduriame su nenumatytom situacijom, priimame tam tikrus sprendimus. Tai mato ir supranta vaikai.
Kuo daugiau vaikas pamato, tuo daugiau žino. Dažnai keliaujantys vaikai užaugę nebijos vieni keliauti. Nebijos ir nenumatytų situacijų, gebės priimti sąmoningus sprendimus ir išlikti budrūs  ne tik kelionėse, bet ir gyvenime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *