Lietuva, nors ir nedidelė šalis, turtinga savo istorija, kultūriniu palikimu, nuostabiais kraštovaizdžiais… Kiekvienas regionas unikalus. Ir visus verta aplankyti, tik spėk! Siūlome pasidomėti populiariausiais Lietuvos miestais ir lankytinais objektais.

ANYKŠČIAI

Nuo Vilniaus ir Kauno Anykščiai nutolę vos 100 km. Anykščiai garsūs ir ypatingi ne tik dėl A. Baranausko “Anykščių šilelio”,  šis miestelis puiki vieta pramogoms su šeima. Štai sąrašas vietų, kurias siūlome aplankyti:

flickr.com Anykščiai

Puntuko akmuo – antrasis pagal dydį riedulys Lietuvoje stūkso 6 km į pietus nuo Anykščių, Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinyje, netoli Šventosios. Tai gamtos, mitologijos ir istorijos paminklas.

Legenda: viename iš mitų pasakojama, kaip velnias nešęs akmenį bažnyčiai nugriauti, o pragydus gaidžiams, jį pametęs. Akmuo pavadintas karžygio Puntuko vardu.

flickr.com Puntuko akmuo

Siaurasis geležinkelis – “siaurukas” ir Siaurojo geležinkelio stoties muziejus

Dabar vienintelis Lietuvoje unikalus technikos paminklas, žmonių meiliai vadinamas ,,siauruku“, tarnauja turistų pramogoms ir geležinkelio istorijai pažinti. Ruožas Anykščiai – Rubikiai vilioja romantiška išvyka ,,siauruku“ prie gražuolio Rubikių ežero. Tai egzotiška kelionė šeimoms, visiems, pavargusiems nuo miesto triukšmo.

flickr.com Siaurukas

http://www.siaurukas.eu/

Medžių lajų takas – tai pirmasis takas Baltijos valstybėse ir visoje Rytų Europoje, kur galima pasivaikščioti medžių lajų lygyje.

lajutakas.lt

http://lajutakas.lt/

Labirintų parkas

Tai pramogų parkas mažiems ir dideliems. 3 km nuo Anykščių miesto pabaigos.

Jame rasite: apverstą namą, vaikų žaidimų aikštelę, apžvalgos aikštelę medyje, didžiuosius šachmatus ir šaškes, Mini Zoo, vaikiškas karuselės, linksmuosius kalnelius, šaudyklą, veidrodžių labirintą ir daugybę kitų pramogų šeimai!

http://labirintu-parkas.lt/

Muziejai: arklio muziejus, angelų muziejus, miško muziejus.

O kur dar bažnyčios, architektūra, paminklas “Laimės žiburys”.  Norint pamatyti viską, gali neužtekti ir visos dienos!

DRUSKININKAI

Miestas – kurortas pačiuose Lietuvos pietuose. Mieste yra 8 sanatorijos, daug viešbučių ir poilsio centrų. Per miestą teka Neris, pietinėje dalyje tyvuliuoja Druskonio ežeras. Yra parkų, o Druskininkų senamiestis – urbanistikos paminklas. Ir dar čia rasite gausybę pramogų visai šeimai:

Grūto parko  ekspozicija pateikia sovietinės ideologijos neigiamą turinį ir  poveikį vertybių sistemai. Ekspozicija skirta tam, kad žmonės turėtų galimybę pamatyti tikrąją sovietinę ideologiją, daugelį dešimtmečių slėgusią mūsų tautos dvasią.

Beje, šiame parke yra ir žaidimų aikštelė, mini zooparkas ir muziejus.

grutoparkas.lt

http://grutoparkas.lt/

Druskininkų „Lynų kelias“ – vienintelis Lietuvoje keleivinis lyninis keltuvas, veikiantis Druskininkuose. Jungia du lankomiausius Druskininkų turistinius objektus – Vandens parką ir „Snow Areną“.  Šį atstumą ji jus „nuskraidins“ per 7,5 minutės, 45 metrų aukštyje. Kelionės metu pro skaidrius keltuvo langus, tarsi iš apžvalgos rato išvysite įspūdingus Druskininkų kurorto miškus, Nemuno upės vingius ir nuostabią miesto panoramą.

lynukelias.lt

http://www.lynukelias.lt/lt/

Muzikinis fontanas

Šiltuoju metų laikų Druskininkų gyventojus bei svečius džiugina muzikinis fontanas. Grojant muzikai vandens srovės, apšviestos įvairiaspalvėmis šviesomis, kuria įspūdingas formas.

Druskininkų vandens parkas

Vandens pramogose lankytojus džiugina 6 atvirų ir uždarų nusileidimo kalnelių bokštas bei po įspūdingu kupolu esanti baseinų zona. Ilgiausia čiuožykla –  212 metrų, yra jūros bangų baseinas bei sraunioji upė. Pirtys, masažinės vonios, vandens kaskados. Veiklos ir  nuotykių čia apstų ir dideliems, ir mažiems.

akvapark.lt

https://akvapark.lt/vandens-parkas/

Snow Arena

Tai vienintelis visus metus veikiantis žiemos pramogų kompleksas Baltijos šalyse. Jau kelintus metus iš eilės  Snow  Arena  atsiduria geriausiuose pasaulio žiemos pramogų kompleksų penketukuose.

Snow  Arenoje  veikia dvi uždaros kalnų slidinėjimo ir atviros lauko trasos.  Arena yra moderni, padengta kokybišku sniegu.

http://www.snowarena.lt/

KURŠIŲ NERIJA

Kuršių Nerija – pusiasalis su smėlio kopomis, skiriantis Kuršių marias nuo Baltijos. Kuršių nerija – saugoma teritorija, joje įkurti Kuršių Nerijos nacionaliniai parkai, ji ypatinga tuo, kad yra vienintelė vieta Lietuvoje, kur saulė leidžiasi ir teka nuo vandens paviršiaus.

Nida

Lietuvos jūrų muziejus – Kuršių Nerijos  šiauriausiame  taške, Kopgalyje. čia veikia ir delfinariumas. Muziejaus rinkiniuose saugomi apie  60 tūkst. eksponatų, daugiausia – jūrų   faunos (moliuskų kriauklės, koralai, vėžiagyviai, dygiaodžiai, jūrų paukščiai, žuvys ir žinduoliai). Muziejuje galima išvysti ir geologijos, archeologijos, etnografijos, numizmatikos, kartografijos, laivų technikos, raštijos, filatelijos eksponatų.

2017m. gruodį muziejus atidarytas po atnaujinimo darbų. Dabar čia galime pamatyti dar daugiau eksponatų, didesnius akvariumus ir unikalų akvariumą – tunelį.

Delfinas

http://muziejus.lt/

 

Parnidžio kopa ir saulės laikrodis

Ant Parnidžio kopos viršūnės įrengta apžvalgos aikštelė. Tai viena populiariausių lankytinų vietų Nidos apylinkėse. 1995m. čia pastatytas saulės laikrodis.

Saulės laikrodis. Nida

Raganų kalnas – 42 m aukščio kopa Juodkrantėje. Kalno šlaitai apaugę šimtametėmis pušimis, į viršūnę veda vingiuotas takas. Garsi tautodailės skulptūrų parku. Raganų kalnas –  geomorfologinis gamtos paminklas.

neringosmuziejai.lt Raganų kalnas

VILNIUS

Visiems aišku, kad Vilnius – Lietuvos sostinė, didžiausias miestas. Ir žinoma, kad čia (kol kas)  stovi Gedimino pilis.  Dar čia yra įspūdingas senamiestis – didžiausias rytų Europoje. Bet Vilniuje yra ir dar daugybė vietų, kur galima puikiai papramogauti su vaikais:

 

Žaislų muziejus

Muziejus  suskirstytas į archeologinę erdvę, kuri apima pačius seniausius žaislus, etnografinę, skirtą 19–20 a. pr. žaislams, o trečioji erdvė pristato šių dienų žaislus. Kolekciją sudaro originalai ir kopijos. Pastarosioms skirtas ypatingas dėmesys, nes būtent jos leis įgyvendinti pagrindinę muziejaus idėją – liesti – imti – pažinti.

http://www.zaislumuziejus.lt/lt/

Iliuzijų muziejus

400 kv. m. erdvė kupina optinių apgaulių, 3D iliuzijų ir kitokių stebinančių dalykų.

http://vilnil.lt/

Pinigų muziejus

Čia, per du aukštus išsidėsčiusiose penkiose salėse, lankytojai gali susipažinti su pasaulio pinigų ir bankininkystės istorija, Lietuvos pinigais, bankininkystės raida mūsų šalyje nuo pirmųjų kredito įstaigų atsiradimo iki šių dienų. Ekspozicijose gausu interaktyvių mokomųjų priemonių, teminių filmų, žaidimų.

http://www.pinigumuziejus.lt/lt/

Energetikos ir technikos muziejus

Muziejus įsikūręs buvusios Vilniaus centrinės elektrinės patalpose. Čia galima susipažinti su įvairiu technikos paveldu, vaikams ypač patinka interaktyvi mokslo ir transporto ekspozicija.

http://www.etm.lt/

Televizijos bokštas

Vilniaus TV bokštas yra aukščiausias statinys šalyje ir teisėtai užima garbingą vietą tarp aukščiausių pasaulio televizijos bokštų. Besisukanti apžvalgos aikštelė įkurta 165 m aukštyje esančioje TV bokšto žiedinėje dalyje – 19-ame bokšto aukšte, esant giedram orui, Vilniaus miestas ir jo apylinkės pro restorano langus matomos net 50 km spinduliu.

TV bokšte įrengta Sausio 13-osios muziejinė ekspozicija – Laisvės kovų muziejus, 2 konferencijų ir pobūvių salės, restoranas „Paukščių takas”.

tvbokstas.lt

http://tvbokstas.lt/

KAUNAS

Miestas įsikūręs beveik pačiame Lietuvos žemėlapio centre. Yra antras pagal dydį miestas Lietuvoje. Kaune gražus senamiestis ir seniausias miesto istorinis objektas –  Kauno pilis. Šiame mieste gausų muziejų: Lietuvos liaudies buities muziejus, Kauno miesto muziejus, IX fortas, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus,Velnių muziejus. O su vaikais mes siūlome nepamiršti aplankyti šių objektų:

Kauno pilis

Lietuvos zoologijos sodas

Šiandien jame priskaičiuojama apie 2166 vienetų gyvūnų bei 232 rūšių, iš kurių 31 egzotiškos arba arti išnykimo ribos, o 11 rūšių įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Tai didžiausia gyvūnų kolekcija šalyje. Zoologijos sodas per metus vidutiniškai sulaukia daugiau nei 150 tūkst. lankytojų

zoosodas.lt Tropiniai sparnuočiai

https://www.zoosodas.lt/

Muziejus „Atominis bunkeris“ – civilinės saugos muziejus, įsikūręs sovietiniame bunkeryje Kaune, įrengtas 6 metrų gylyje po žeme. Bunkeryje galėsite pamatyti išskirtinius technikos eksponatus iš abiejų pasaulinių karų, Šaltojo karo ir dabartinių laikų, taip pat daugybę nešiojamų prietaisų, skirtų nustatyti radiacinę ir cheminę aplinką.

http://www.atominisbunkeris.lt/

Prekybos ir laisvalaikio centre „MEGA“ yra edukacinių pramogų vaikams:

„Zoopark“ – pirmasis Lietuvoje kontaktinis zoologijos sodas, kuriame lankytojai gali iš arčiau susipažinti su gyvūnais turėdami tiesioginį kontaktą – juos  galima glostyti, maitinti, bendrauti ir stebėti.

http://www.zoopark.lt/

„CurioCity“ – didžiausias Baltijos šalyse edukacinis pramogų centras vaikams.

Skrydis erdvėlaiviu į kosmosą, greitosios pagalbos ekipažo iššūkiai, kliūčių ruožas virš degančios ugnikalnio lavos, čiuožimas vaivorykšte, liepsnojančio namo gelbėjimas, detektyvinių situacijų narpliojimas, radijo laidų įrašų studija, kulinarinių užsiėmimų klasė ir daugybė kitų galimybių žaisti, patirti, išmokti, pajausti!

curiocity.lt

http://www.curiocity.lt/

Tado Ivanausko zoologijos muziejus

Per 3 aukštus išdėstyta muziejaus ekspozicija užima 2500 kv. m. plotą, kuriame įrengti 96 stendai pagal mokslinę sistematiką – nuo primityviausių iki sudėtingiausių organizmų. Viso eksponuojama daugiau kaip 14 000 eksponatų.

http://www.zoomuziejus.lt/

 

Ir tai tik dalis Lietuvoje esančių edukacinių pramogų. Gerų įspūdžių nereikia ieškoti toli.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *